Tofaş uzatmada stop etti...

TOFAŞ, FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu 3. hafta mücadelesinde sahasında Fransız temsilcisi JDA Dijon’a uzatmada 87-81 mağlup oldu.

Tofaş uzatmada stop etti...

FIBA Basketball Champions League (BCL) B Grubu 3. haftasında TOFAŞ, JDA Dijon’u konuk etti. Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan maça Berk Uğurlu, Mert Konuk, DeVaugh Akoon-Purcell, Berkan Durmaz, Jeremy Simmons beşiyle başlayan Mavi Yeşilliler, Fransız temsilcisi önünde ilk basketini Berkan Durmaz’ın elinden buldu. Akoon-Purcell’in sayıları sonrası 5. dakika 6-6 eşitlikle geçilirken, Berk Uğurlu’nun turnikesi sonrası Berkan Durmaz ve Sean Kilpatrick’in elinden üçlükler bulan Bursa ekibi, ilk çeyreği 19-19 eşitlikle kapattı.

 

İkinci periyodun başında rakibin sayılarına Sean Kilpatirck ve Jeremy Simmons ile karşılık veren TOFAŞ Basketbol Takımı, Berkan Durmaz ve Jeremy Simmons ile skor bulsa da devre 28-28 eşitlikle sonuçlandı.

 

Üçüncü çeyreğe Sean Kilpatirck’in üçlüğüyle başlayan TOFAŞ, Jeremy Simmons’ın basketiyle 21.10’da 5 sayılık farkı (33-28) yakaladı. Semaj Christon’ın serbest atışları sonrası 23.30’da skora bir kez daha denge (35-35) gelirken, Jeremy Simmons, Sean Kilpatrick, Akoon-Purcell ve Nuni Omot ile potaya giden Mavi Yeşilliler, son çeyreğe 48-47 üstün girdi.

 

Dördünü periyoda da Nuni Omot’un turnike basketiyle başlayan TOFAŞ Basketbol Takımı, faul çizgisinden Akoon-Purcell ile skor bulsa da bitime 6.56 kala skora denge geldi: 54-54. Akoon-Purcell’in üçlüğü sonrası Jeremy Simmons ve Sean Kilpatrick’in sayılarıyla üstünlüğü elinde tutmaya çalışan Bursa ekibi, Berkan Durmaz’ın üst üste kaydettiği 2 üçlükle bitime 8 saniye kala 68-65 önde olsa da David Holston kaydettiği üçlükle maçı uzatmaya götürdü: 68-68.

 

Uzatma bölümüne Sean Kilpatrick’in orta mesafeli basketiyle başlayan TOFAŞ, rakibin sayılarına engel olamayınca 75-81 geriye düştü. Akoon-Purcell’in üçlüğüyle skoru 78-81 yapan Hakan Demir’in öğrencileri, kalan sürede skoru çeviremedi ve parkeden 81-87 mağlup ayrıldı.

 

JDA Dijon karşısında TOFAŞ’ta Sean Kilpatrick 23 sayı-4 ribaund-4 asist ile oynarken; DeVaugh Akoon-Purcell 19 sayı-5 ribaund-5 asist; Berkan Durmaz ise 17 sayı-9 ribaund-5 asist; Jeremy Simmons ise 12 sayı-10 ribaund-3 asist ile katkı verdi.


HABER VİDEOSU

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250