TBF'DEN OLAYLI MAÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesinde dün oynanan Galatasaray Liv Hospital-Fenerbahçe Ülker maçında yaşananlar ile ilgili açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:

TBF'DEN OLAYLI MAÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

•Fenerbahçe Ülker Başantrenörü’nün iki teknik faul sonrası diskalifiye edilmesi ile ilgili olarak TBF tarafından kendilerine herhangi bir yazılı tebligat yapılmamış, bilgilendirme amacıyla kişisel bir girişimde bulunulmuştur.

Karşılaşmanın hemen sonrasında TBF Ligler Direktörü tarafından  Fenerbahçe Ülker Genel Menajeri Mirsad Türkcan ve İdari Menajeri Cenk Renda’ya, Ligler Yönergesi hükümleri gereği iki teknik faul sonrası diskalifiye olan başantrenörün bir sonraki maçta görev yapamayacağı maddesi hatırlatılmış ve yardımcı olunması amacıyla ilgili maddenin fotokopisi çekilmek sureti ile kendilerine bir kopyası verilmiştir.

•Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Galatasaray Liv Hospital seyircisinin küfür içerikli tezahüratları, sahaya yabancı madde atılması sonucunda üç uyarı anonsunun yapılması ve hakemlerin soyunma odasına gitmesine neden olan olayların neticesinde Galatasaray Liv Hospital kulübünün yazılı savunması talep edilmiştir.

TBF Disiplin Kurulu, 24 saat içerisinde teslim edilecek savunmayı değerlendirerek kararını en kısa sure içerisinde açıklayacaktır.

•Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanan karşılaşmanın ardından skor tabelasında, Fenerbahçe Kulübü ve oyuncularını rencide edecek ifadelerin kullanılması nedeni ile, Galatasaray Kulübü tarafından görevlendirilen skor tabelasının yönetiminden sorumlu şirketin akreditasyonu iptal edilmiştir.

Bir sonraki karşılaşmada  benzer olayların yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınması sağlanacaktır.


 Spor kamuoyunun bilgilerine sunarız.

 
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ING BASKETBOL SÜPER LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250