20-10-2017 THY EUROLEAGUE

Fenerbahçe Doğuş uzatmada galibiyeti kaptı

THY Euroleague 2.haftasında Fenerbahçe Doğuş deplasmanda AX Armani Exchange Olimpia Milan'ı uzatmada 92-86 mağlup etti.

Fenerbahçe Doğuş uzatmada galibiyeti kaptı

emsilcimiz Fenerbahçe Doğuş, İtalya deplasmanında Milan karşısında maça Guduric’in basketleriyle başlasa da Milan Amath M’Baye ile bulduğu üçlüklerle temsilcimize cevap verdi. M’Baye ile ilk beş dakikalık bölümde üç adet üçlük bulan Milan’a Datome ve Sloukas’ın üçlükleriyle cevap veren temsilcimiz ilk beş dakikalık bölümü 10-12 önde geçti. Periyodun kalan bölümünde İtalyan oyuncuları Datome ve Melli ile etkili olan Fenerbahçe'nin karşısında Milan, eski Fenerbahçeli Goudelock'ı devreye sokmayı başardı. Wanamaker ile de çeyreğin sonunda sayılar bulan Fenerbahçe çeyreği 21-23 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Milan, Goudelock’ı etkin kullanarak çeyreğe başladı. Periyodun ilk üç dakikalık bölümü 27-27 eşitlikle geçildi. Çeyreğin bitimine 5:46 kala Milan, Gudaitis ile serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla 29-27 öne geçti ve Zeljko Obradovic’in molası geldi. Moladan Datome'nin basketi ile dönen Fenerbahçe 29-29 eşitliği yakalayarak ilk beş dakikayı geçse de tanıdık isimler Micov ve Bertans'tan gelen basketler sonrası 4:10 kala Milan, 34-29 üstünlüğü yakalayınca Obradovic'ten bir mola daha geldi. İkinci molanın ardından Fenerbahçe, Jason Thompson'ı pota altında kullanarak etkinlik sağlamayı başardı. Son bölümde Milan, serbest atış çizgisinden basketler bulsa da Thompson ve Wanamaker ile basketler bulan temsilcimiz, Milan karşısında farkı azaltarak ilk yarıyı 38-37 geride kapattı.

Milan karşısında temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş üçüncü çeyreğe Jason Thompson'ın basketleriyle başladı. Fakat rakibini fazlasıyla serbest atış çizgisine getirse de temsilcimiz, Sloukas'tan da gelen üçlükle ilk beş dakikalık bölümü 48-52 üstünlük ile geçti. Kalan bölümde Sloukas liderliğinde Fenerbahçe farkı arttırmayı başardı. Çeyrek temsilcimizin 54-64 üstünlüğü ile sona erdi. Son çeyreğin başında Milan, yaptığı 4-0'lık başlangıçla farkı 6 sayıya indirdi. Milan, Bertans'ın basketleriyle etkinlik sağlasa da Wanamaker'dan bulduğu üçlük isabetiyle temsilcimiz son beş dakikalık bölüme 64-72 önde girmeyi başardı. Fakat kalan bölümde Bertans ve M'Baye ile üçlükler bulan Milan karşısında Fenerbahçe hücumda yaptığı hatalarla farkın azalmasına imkan tanıdı. Maçın bitimine 1:18 kala Milan, farkı 2 sayıya kadar indirdi. O anın ardından Obradovic molayı aldı ve mola dönüşü Fenerbahçe Melli ile basketi buldu ve Milan'ın yaptığı faul ile çizgide de hata yapmayan Melli, farkı tekrar 5 sayıya çıkardı. Hücumda üst üste hatalar yapan Fenerbahçe karşısında Olimpia Milan, Micov ile 7.8 saniye kala üçlüğü bularak skoru 80-80'e getirdi. Karşılaşma uzatmalara gitti.

Maç genelinde çok etkili olamayan James Nunnally'nin uzatma periyodunda attığı üçlük, Brad Wanamaker'ın basket faul ile bulduğu sayılar uzatma periyodunun bitimine 1:56 kala skoru 84-90'a getirdi. Wanamaker ile kritik basketler bulan Fenerbahçe, uzatma periyodu sonunda karşılaşmayı 92-86 kazanmayı başardı.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER THY EUROLEAGUE HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250