Eskişehir Basket, Trabzon'da galip...

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25.haftasında Eskişehir Basket deplasmanda yabancısız oynayan Trabzonspor'u 86-73’lük skorla mağlup etti.

Eskişehir Basket, Trabzon'da galip...

Karşılaşmaya hızlı başlayan Eskişehir Basket, özellikle Duncan ve Baron ile bulduğu sayılarla oyunda üstünlüğü ele alırken, ev sahibi Trabzonspor Ozan Anton Odabaşı’nın sayılarıyla rakibine karşılık vermeye çalıştı. Bu periyot 21-17 konuk ekibin üstünlüğüyle sona erdi.
Karşılıklı basketlerle geçen ikinci periyotta Trabzonspor, Ozan Anton Odabaşı ve Bora Hun Paçun ile sayılar üretirken, Eskişehir Basket Baron ve Kravtsov’un sayılarıyla karşılık verdi. Konuk ekip bu periyotta da 4 sayılık farkı korumayı başardı, soyunma odasına 48-44 önde girdi.
Üçüncü periyota etkili başlayan Eskişehir Basket, özellikle Baron ve Buğrahan’ın sayılarıyla farkı artırmayı başardı. Trabzonspor Ozan ve Kaan ile rakibine karşılık vermeye çalışsa da konuk ekip farkı 19 sayıya yükselterek bu periyodu 71-52 önde tamamladı.
Son bölüme iyi başlayan Trabzonspor, Burak ve Yiğit’in sayılarıyla farkı azaltsa da öne geçmeyi başaramadı. Bu bölümde Doğan ve Kravtsov ile sayılar bulan Eskişehir Basket, karşılaşmadan 86-73’lük skorla galip ayrıldı.


İSTATİSTİK
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER TAHİNCİOĞLU BASKETBOL SÜPER LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250